OPTI-Aid paste

924 ден

Дополнителна храна во облик на гел за кучиња и за мачки. Опти-Aид пастата нуди нутритивен придонес во секојдневниот живот на рековалесцентните миленици или во фаза на недостаток на енергија. Опти-Aид пастата помага во закрепнувањето на кучињата и на мачките кои имаат недостаток на витамини.

  • Директно преземање од нашиот магацин

Преземете уште денес.

Бесплатно

  • Достава по курир

Пратката ќе ви биде доставена на внесената адреса.

2-3 работни дена

150 ден.

Детален опис на производот:

Пакување

Шприц 60 ml

Дозирање

Kучиња и мачки: 2 ml дневно на 5 kg телесна маса.

Состав:

Соино масло*, слад, декстроза, вода, глицерол, олигофруктозен сируп, меласа од шеќерна репка, говедски желатин, сушени алги Schizochitrium sp. (извор на омега-3 масни киселини), преработен животонски протеин (пилешки), пропилен гликол, арома.

Нутритивни адитиви:
Витамини/kg: Таурин 21420 mg, Ниацин 228 mg, Калциум-д-пантотенат 185 mg, Витамин А 112500 IU, Витамин Д3 56000 IU, Витамин Е 115 mg, Витамин Ц 115 mg, Биотин 2140 mcg, Тиамин хидрохлорид (витамин Б1) 171 mcg, рибофлавин (Витамин Б6) 17 mcg, Пиридоксин хидрохлорид (Витамин Б6) 17 mcg, Цијаноколабамин (Витамин Б12) 14 mcg.

Соединенија на елементи во трагови/kg:
магнезуим 814 mg, бакар 617 mg, манган (манган сулфат монохидрат) 300 mg, железо (железо сулфат хептахидрат) 300 mg, јод (обложен гранулиран калциум јодат, безводен) 270 mg.

Аминокиселини и нивни соли/kg:
Лизин 557 mg.

Емулгатори и стабилизатори:
Полиоксиетилен(20)-сорбитан моноолеат(Е433).

*БЕЗ ГМО – Соиното масло се произведува од генетски немодифицирани организми.

Упатство за употреба:

Може да се дава директно во уста или да се меша во храната на милениците. Има примамлив вкус кој ја олеснува примената.

За да ја употребите точната количина на производот, користете практично тркало на клипо на шприцот. Ротирајте го тркалото се додека не се најде десно од бројот кој ја претставува саканат количина која треба да се употреби (погледнете го дијаграмот подоле кој го прикажува исправниот и неисправниот начин на положба за 10 мл).

Да се чува на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за животинска употреба.