HappyPet for puppies

1,020 ден

Дополнителна храна за кученца (<1 година). Ја дополнува исхраната на вашето куче со висококвалитетни микроелементи и со практичноста на додатоците

  • Директно преземање од нашиот магацин

Преземете уште денес.

Бесплатно

  • Достава по курир

Пратката ќе ви биде доставена на внесената адреса.

2-3 работни дена

150 ден.

Детален опис на производот:

Пакување

100-двојно обложени таблети

Дозирање

Кучиња (<1 година) – 1 таблета до 5 kg телесна маса дневно, 2 таблети над 5 kg телесна маса дневно или по совет на ветеринар.

Состав:

Витамини:
Витамин B3 (Нијацин 3a314) 14,25 mg, Витамин B5 (Ca-D-пантотенат 3a841) 11,88 mg, Витамин A
(Ретинил ацетат 3a672a) 7,125 IU, Витамин D3 (Холекалциферол 3a671) 3,652 IU, Витамин C (L-
Аскорбинска киселина 3a300) 7,10 mg, Витамин E (РРР алфа токоферол 3a700) 7,13 mg, Витамин
B1 (Тиамин хидрохлорид 3a820) 1,1 mcg, Витамин B2 (Рибофлавин 3a825i) 1,1 mcg, Витамин B6
(Пиридоксин хидрохлорид 3a831) 1,1 mcg, Витамин B12 (Кобаламин3a) 0,9 mcg.

Макро-елементи:

Натриум (Натриум хлорид 11,4,1) 57 mg, Магнезиум (Магнезиум оксид 11,2,1) 51 mg, Калиум
(Калиум хлорид 11,5,1) 28,5 mg.

Микро-елементи:

Бакар (Бакар сулфат пентахидрат 3b405) 42,75 mg, Цинк (Цинк оксид 3b603) 28,49 mg, Манган
(Манган сулфат монохидрат 3b503) 19,34 mg, Железо (Железо II сулфат, монохидрат 3b103) 18,99
mg, Јод (Обложен грануларен јодат на калциум, анхидрат 3b203) Е2 17,10 mg, Кобалт (Обложен
грануларен кобалт (II) карбонат 3b304) 0,72 mg, Селен (Обложен грануларен натриум селенит
3b802) 119 mcg.

Амино киселини:

Лизин (L-Лизин 3c324) 35,65 mg, Метионин (L- Метионин 3c301) 30,63 mg, Аргинин (3c362) 52,50
mg, Орнитин (3c362) 23,75 mg

Масни киселини:

Ланолеинска киселина 7,13 mg

Природни производи – ботанички дефинирани:

Естракт од Жен Шен (Ginseng extract CoE 318) 8,31 mg

Останати состојки:

Декстроза, МСС, Клиноптилолит, Скроб, Магнезиум стеарат.

Упатство за употреба:

Чувајте на ладно, суво место, подалеку од директна изложеност на сончева светлина. Чувајте подалеку од дофат на деца.