wishlist
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fitpet control
 
 
 
 
 
 

Fitpet control

 
 
 
950Ден
 

Дополнителна храна за кучиња и мачки која помага природно да се намали телесната тежина. Прилагодена за одржување на витални хранливи состојки и соодветно ниво на енергија. За да бидат ефективни, програмите за слабеење бараат посветеност, доследност и план кој вклучува висококвалитетна контролирана исхрана и редовно вежбање. Покрај тоа, додадоците во исхраната може значително да го подобрат губењето на тежината.

:
 
 

Fitpet control е спој - омега-3 масни киселини кои имаат својство за согорување на масти (ефект на митохондрион, моќна клетка која е одговорна за генерирање на телесната топлина и енергија од сварените прехрамбени производи ) - екстракт од зелен чај (зелениот чај има битна улога во метаболизмот на мастите со прекинување на апсорпција на липидите, сузбивајќи го настанувањето и синтезата на липидите и зголемување на потрошувачката на енергија преку термогенеза, оксидација на мастите и фекално излачување на липидите) - хитозан (хемиски се врзува за маснотиите со намалување на апсорпција на масти во цревата) - Л-карнитин (игра клучна улога во производството на енергија преку транспортот на масните киселини и митохондриите) - линолна киселина (промовира зголемена липидна оксидација) - Л-арганин (му овозможува на телото да ги користи акумулираните маснотии како извор на енергија и помага во формирање и развој на мускулна маса) и - витамини растворливи во масти (A, D, E, K) (за обновивање на депото кој се намалува со текот на губитокот на тежината) Пакување: 60 капсули
Состав: Сушена алга sp., Hitozamin, Соли масни киселини – конјугирана линолна киселина. Нутритивни адетиви: Витамини (по kg): Л-карнитин (75000 mg), Витамин A 10000000 IU, Витамин E 10000 IU, Витамин K3 4650 mg. Аминокиселини (по kg): Аргинин (50000 mg). Сензорни адетиви (по kg): Camellia sinensis (155000 mg).
Помошни супстанции: декстроза, пченкарен скроб, клиноптилолит, сушен јагнешки дроб 2%, МСС, магнезиум стеарат, силициум диоксид. Упатство за консумирање: *1 капсула дневно за до 15 kg TM. 2 капсули дневно за 15 до 40 kg TM. 3 капсули дневно за кучиња со повеќе од 40 kg TM. Капсулата ставете ја на коренот од јазикот на миленичето со цел да ја проголта целата таблета или пак отворете ја капсулата и содржината помешајте ја со храна. Да се чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за животни.

 
 
Share on Facebook
Tweet
Share On Google Plus
Share On Pinterest