wishlist
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FertilVet Boost
 
 
 
 
 
 

FertilVet Boost

 
 
 
1120Ден
 

Дополнителна храна за возрасни машки кучиња, која помага да се зголеми бројот на сперматозоиди, нивната подвижност и плодноста кај мажите. Мешавина од природни супстанци кои го зголемуваат либидото и ја подобруваат плодноста (Tribulus terrestris, Црна мака), ја зголемуваат подвижноста на спермата (Л-карнитин), го подобрува квалитетот на семето и нивото на репродуктивните хормони (омега-3 масни киселини), со цинк (есенцијален минерал за развој на сперма), фолна киселина (помага да се создаде ДНК во спермата), селен и витамин Е (го намалуваат оштетувањето на слободните радикали и ја подобруваат подвижноста на спермата).

:
 
 

Пакување: 60 капсули
Состав (секоја капсула поединечно содржи): 125 mg корен Црна Мака (Black Maca root) 85 mg Tribulus terrestris 65 mg Л-карнитин 50 mg Омега 3-масни киселини (DHAgold®) 25 mg Цинк оксид 17,5 mg Витамин E 5 mg β-каротен 1 mg Фолна киселина 100 μg Селен Помошни супстанција: лактоза, силициум диоксид, магнезиум стеарат, сушен јагнешки дроб 2%.
Упатство за консумирање: * 1-2 капсули дневно за мажјак до 15 kg TM. 2-3 капсули за мажјак со 15 до 40 kg TM. 3-4 капсули за мажјак со повеќе од 40 kg TM. Капсулата ставете ја на коренот од јазикот со цел да се проголта целата или пак отворете ја капсулата и содржината помешајте ја со храна.
Да се чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за животни.

 
 
Share on Facebook
Tweet
Share On Google Plus
Share On Pinterest