wishlist
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mamma’s Vit
 
 
 
 
 
 

Mamma’s Vit

 
 
 
950Ден
 

Дополнителна храна за женки во време на бременост и доење на кученца. Помага на новата мајка да обезбеди најквалитетно млеко за своето потомство. Оваа мешавина од витамини и минерали е одличен додаток во исхраната на женските кучиња кои се подготвуваат за парење и бременост.

:
 
 

Пакување: 60 двојно обложени таблети
Состав: монокалциум фосфат, калиум хлорид, магнезиум оксид. Нутритивни додатоци: витамини (по таблета): холин хлорид 160 mg, витамин K3 35 mg, нијацин 10 mg, пантотенска киселина 3,5 mg, витамин B1 1,5 mg, витамин B2 1 mg, витамин B6 0,9 mg, фолна киселина (3a316) 200 mcg, биотин 22,5 mcg, витамин D3 3IU, витамин B12 3 mcg; Соединенија на елементи во трагови (по таблета): цинк оксид 7,5 mg, железо (II) сулфат монохидрат 3 mg, манган сулфат монохидрат 1,5 mg, обложени гранули калциум јодат 75 mcg, обложени гранули натриум селен 42,5 mcg.
Помошни супстанци: декстроза, пченкарен скроб, сушен јагнешки дроб 2%, MCC, хидроксидпропилметелцелулоза, магнезиум стеарат, силициум диоксид.
Упатство за консумирање:* 1 таблета до 15 kg телесна маса дневно или по совет на ветеринар. Најдобар ефект на двојно обложените таблети се добива која таблетата се става на коренот од јазикот на домашното милениче, со цел да ја проголта целата таблета. Ако тоа е невозможно, здробете ја таблетата и помешајте ја со храна.
Да се чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за животни.

 
 
Share on Facebook
Tweet
Share On Google Plus
Share On Pinterest