wishlist
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HappyPet for adults
 
 
 
 
 
 

HappyPet for adults

 
 
 
670Ден
 

Дополнителна храна за возрасни кучиња (> 1 година). Ја дополнува исхрана за вашето куче со висококвалитетна микронутритивна и погодна суплиментација со модифицирано ослободување. Ја поддржува општата благосостојба на возрасните кучиња, им помага на кучињата кои биле изложени на стрес, како што се долгиот транспорт и промените во животната средина, да го зголемат апетитот и да го зајакнат имунитетот.

:
 
 

Пакување од 60 обложени таблети содржи:
Витамини: Витамин B3 (Нијацин 3a314) 31,50 mg, Витамин B5 (Ca-D-пантотенат 3a841) 26,25 mg, Витамин A (Ретинил ацетат 3a672a) 15.750 IU, Витамин D3 (Холекалциферол 3a671) 7.875 IU, Витамин C (L-Аскорбинска киселина 3a300) 15,59 mg, Витамин E (РРР алфа токоферол 3a700) 15,75 mg, Витамин B1 (Тиамин хидрохлорид 3a820) 2,4 mcg, Витамин B2 (Рибофлавин 3a825i) 2,4 mcg, Витамин B6 (Пиридоксин хидрохлорид 3a831) 2,4 mcg, Витамин B12 (Кобаламин3a) 1,92 mcg.

Макро-елементи: Натриум (Натриум хлорид 11,4,1) 126 mg, Магнезиум (Магнезиум оксид 11,2,1) 113 mg, Калиум (Калиум хлорид 11,5,1) 63 mg.

Микро-елементи: Бакар (Бакар сулфат пентахидрат 3b405) 94,50 mg, Цинк (Цинк оксид 3b603) 62,98 mg, Манган (Манган сулфат монохидрат 3b503) 42,75 mg, Железо (Железо II сулфат, монохидрат 3b103) 41,97 mg, Јод (Обложен грануларен јодат на калциум, анхидрат 3b203) Е2 37,80 mg, Кобалт (Обложен грануларен кобалт (II) карбонат 3b304) 1,57 mg, Селен (Обложен грануларен натриум селенит 3b802) 262 mcg.

Амино киселини: Лизин (L-Лизин 3c324) 78,79 mg, Метионин (L- Метионин 3c301) 67,70 mg, Аргинин (3c362) 52,50 mg, Орнитин (3c362) 47,25 mg

Масни киселини: Ланолеинска киселина 15,75 mg

Приридни производи – ботанички дефинирани:Естракт од Жен Шен (Ginseng extract CoE 318) 36,75 mg

Останати состојки: Декстроза, МСС, Клиноптилолит, Скроб, Магнезиум стеарат, Арома

Упатство за примена: Возрасни кучиња (> 1 година) – 1 таблета на 10 kg телесна маса дневно.
Чувајте на ладно, суво место, подалеку од директна изложеност на сончева светлина. Чувајте подалеку од дофат на деца.

 
 
Share on Facebook
Tweet
Share On Google Plus
Share On Pinterest