wishlist
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Senophtan small
 
 
 
 
 
 

Senophtan small

 
 
 
920Ден
 

Дополнителна храна за постари кучиња и мачки, за зачувување на видот и когнитивните функции. Им помага на постарите миленичиња да живеаат квалитетен живот. Мешавина од таурин (помага во работата а срцето, здравјето на очите, функционирањето на имунолошкиот систем), антиоксиданси (витамин Е, витамин Ц, лутеин, бета каротен, заексантин, астаксантин), митохондријален кофактор (алфа пипоична киселина) и омега 3 масни киселини (особено DHA) за оптимално здравје на мозокот и зачувување на когнитивните функции.

:
 
 

Пакување: 60 капсули

Состав: сушени алги Schizochitrium sp., сушен домат. Нутритивни додатоци: витамини (по kg): таурин (100000 mg), витамин E (75000 mg), витамин C (Л-аскорбинска киселина) (75000 mg), бета-каротен (5000 mg). Сензорни адетиви (по kg): лутеин (5000 mg), заексантин (1250 mg), астаксантин (1250 mg).

Помошни супстанци: декстроза, пченкарен скроб, клиноптилолит, сушен јагнешки дроб 2%, МСС, силициум диоксид.

Упатство за консумирање: За кучиња и мачки до 5 kg телесна маса 1 капсула дневно или по совет на ветеринар. Капсулата ставете ја директно на коренот од јазикот на миленичето или отворете ја капсулата и содржината помешајте го со храна.

Да се чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина. Да се чува подалеку од дофат на деца. Само за животни.

 
 
Share on Facebook
Tweet
Share On Google Plus
Share On Pinterest