wishlist
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hepatosil Advanced
 
 
 
 
 
 

Hepatosil Advanced

 
 
 
1240Ден
 

Дополнителна храна за кучиња и мачки што помага во поддршката на функцијата на црниот дроб, во случаи на затајување или дисфункција. Придонесува за обновување и заштита на хепатоцитите, забрзува регенерацијата на црниот дроб и забрзува закрепнување на нормалната функција на црниот дроб.

:
 
 

Пакување: 30 таблети

Состав:

Силимарин 250 мг
Силимарин е мешавина од три супстанции (силикористин, силидионин и силибинин) изолирани од семето и корените на растението Sikavice (Silybum marianum). Силимарин особено го штити црниот дроб од токсините (на пример, од токсичните ефекти на лекови и тешки метали), ја активира синтезата на протеините и го стимулира растот на нови клетки на црниот дроб за да ги замени оние што се оштетени и мртви. Сикавица има силен антиоксидансен ефект (уништува слободни радикали) и анти-воспалителен ефект.

Л-Орнитин-Л-аспартат (LOLA) 50 мг
Л-орнитин-Л-аспартат (LOLA) го намалува нивото на амонијак во крвта, стимулира синтезата на уреа и глутамин.

S-аденозилметионин (SAMe) 45 мг
SAMe ја зголемува природнато лачење на глутатион во организмот. Глутатион е моќен антиоксиданс кој ги штити клетките на црниот дроб од токсините и изумирање на клетките. Суплиментација со SAMe, помага да се заштити и одржи функцијата на црниот дроб.

Артчока - 5% сув екстракт 40 мг
Сувиот екстракт од Артичока има три активни состојки: цинарин, лутеолин и хлорогена киселина, кои служат како пред- и пробиотик за помагање на варењето, како антиоксиданс што го поддржува црниот дроб и како холагог и холеретик за поддршка на билијарниот систем и благосостојбата на црниот дроб.

Витамин Е 20 мг
Витаминот Е (α - токоферол) е витамин растворлив во маснотии кој може да има повеќе корисни ефекти кај пациенти со заболувања на црниот дроб, вклучително и антиоксидантни, анти-воспалителни и антибиотски ефекти. Витаминот Е делува како антиоксиданс врзан за клеточната мембрана.

Додатоци: Магнезиум стеарат

Дозирање:
Кучиња: 1 таблета на 10 кг ТМ на ден. Мачки: ½ таблети на 5 кг ТМ на ден или по совет на ветеринар.

Упатство за употреба:
Присуството на храна ја намалува апсорпцијата на SAMe, поради што таблетите треба да се даваат на празен стомак, најмалку еден час пред хранењето. Ако гладувањето не е можно, таблетите HEPATOSIL ADVANCED треба да се дадат 30 минути по оброкот.

Чувајте на температура до 25 ° С. Се чува подалеку од дофат на деца. Само за употреба на животни.

 
 
Share on Facebook
Tweet
Share On Google Plus
Share On Pinterest